Вони знищують COVID-19: як працюють фахівці з дезінфекції у часи пандемії

Новини членів ГС 10.07.2020

Зараз в Україні понад 24 000 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Це слово уже стало синонімом смерті – адже ризик зараження цим китайським вірусом дуже високий. Тим не менше, ми часто забуваємо, що на сторожі нашого захисту стоять не тільки медики, а й спеціалісти із дезінфекції та пестконтролю.

Зараз в Україні понад 24 000 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Це слово уже стало синонімом смерті – адже ризик зараження цим китайським вірусом дуже високий. Тим не менше, ми часто забуваємо, що на сторожі нашого захисту стоять не тільки медики, а й спеціалісти із дезінфекції та пестконтролю. Саме таким, як фахівці санітарно-профілактичного підприємства «Біосанлайф» доводиться першими «брати удар» на себе – очищувати та дезінфікувати потенційно небезпечні об'єкти. За час карантину вони обробили понад сотню різних приміщень для профілактики та знищення COVID-19. Працюють майже без вихідних, і готові надалі робити все, аби ми з вами залишались здоровими.

Сьогодні по плану у Олексія Дьоміна та Олексія Жука відразу чотири нових об’єкти, три з яких – це дезінфекція приміщень  проти COVID-19 у Києві, і завтра роботи  точно не меншає. Ці чоловіки працюють у галузі пест контролю уже тривалий час, а 15 років тому спільними зусиллями організували ПП«Біосанлайф», але такого аншлагу не пам’ятають давно. Розповідають, що хоча роботи з пестконтролю їм завжди вистачало, проте часи пандемії стали для них справжнім випробуванням – як з психологічної, так і з фізичної сторони. «На відміну від багатьох галузей економіки наша робота не тільки не стала, а навпаки – її зараз в рази більше.  За час пандемії нами було проведено більше сотні профілактичних обробок, в тому числі, з озонуванням приміщень і 4 – після підтвердження про зараження на COVID-19. Але хлопці кажуть що ще не втомилися, бо розуміють що це дуже важлива справа», – розповідає Олексій Дьомін.  Власники підприємства навіть подумують найняти ще фахівців, адже навіть ці 12 чоловік, що є у штаті уже не справляються, настільки багато замовлень.

 

 

 

 

 

 

Вже три місяці вони, та інші працівники компанії працюють майже без вихідних. Графік роботи зараз ненормований, бо обробки найчастіше відбуваються рано вранці, іноді вночі, дуже часто у вихідні. Навіть без усілякої реклами компанії, телефонні розмови тут не вщухають – їх кличуть та благають про допомогу усі –  починаючи із елітних будинків на київському Печерську та Конча-Заспи, до закінчуючи невеликими перукарнями у спальних районах. Приходять замовлення зі столиці та регіонів. «Ми розуміємо, людям страшно, вони хочуть бути впевненими, що небезпека їм не загрожує. Ми обробляємо і маленькі об`єкти – від декількох десятків «квадратів», так і великі як, приміром, цілі 16-поверхові будинки, а нещодавно дезінфікували навіть студію одного з провідних українських телеканалів, перед прямим ефіром», – ділиться інформацією Олексій Жук. Доводиться обробляти заводи, цехи, і навіть церкви та приміщення банків та страхових компаній. А от лікарні, які чи не найбільше потребують допомоги дезінфекторів, поки що послуги не замовляють. «Лікарні – це державні об`єкти, і раніше у штаті кожна лікарня мала власних фахівців з дезнифекції. Що там із цим зараз ми не знаємо, але думаємо не найкращим чином, адже випадки зараження лікарів відбуваються десятками щодня», – нарікають Дьомін і Жук.

Розповідають, що на початку, після об`яви пандемії, було важко знайти препарати для дезінфекції, та й ціни злетіли на них до небес. «Добре, що у нас завжди є запас, і ми викрутились – скооперувались із колегами. Зараз проблем із дезінфікуючими засобами немає. Ми передбачили це і навіть, якщо будуть повторні спалахи коронавірусу, зможемо працювати без збоїв – препаратів вистачить надовго», – кажуть у «Біосанлайф». Вони серйозно ставляться і до оснащення фахівців, мають солідний «технопарк» відповідного обладнання і щороку оновлюють його. Засвідчують, що із зростанням популярності дезінфекції на ринку з`явилось багато новачків, компаній-одноденок, які не завжди професійно надають послуги. «На відміну від них, наші фахівці постійно проходять спеціальне навчання, організоване ГС «Пест контроль України», удосконалюють навички, та всі мають сертифікати державного зразка  та дозволи проведення цього виду робіт», – говорить Олексій Жук.

Герої у масках

Втім, як вони переконують, дезінфекція та дератизація для них  – це не тільки улюблена робота, а й надважливе завдання, яке  намагаються виконати максимально якісно і у стислі строки, адже чим швидше обробити, тим менша вірогідність зараження великої кількості людей.

Вони вже звикли, що на них кажуть «герої у масках», але самі свою роботу геройською аж ніяк не називають. «Нас часто питають, чи не страшно нам працювати із ризиком зараження коронавірусом. Відповідь одна — ні, не страшно. Головне під час роботи на об`єкті –  вживати усіх запобіжних заходів використовувати одноразовий захисний одяг, та максимально серйозно ставитись допослідовності операцій. Адже наша місія – назавжди вбити COVID-19», — каже Дьомін. Приміром, після обробки приміщень наші фахівці обов`язково дезинфікують і одне одного, аби не стати переносниками вірусу. COVID-19 – це аж ніяк не єдина хвороба, із якою їм доводиться боротись у щоденному режимі засобами дезинфекції – часто викликають обробляти приміщення після туберкульозу, та інших не менш небезпечних захворювань, що можуть легко передаватись від людей чи об’єктів. Часто просять знищити клопів, щурів, осині гнізда, бур`яни, амброзію, борщівник Cосновського, і багато чого іншого, що може реально нанести шкоду людині. Фахівці «Біосанлайф» беруться за справу, бо розуміють – зупинити пандемію, і зробити безпечним все навкола можна реальними, і щоденними справами.