Тепла погода сприятиме подальшому поширенню мишовидних гризунів у містах

Новини ГС 25.02.2020

Мишовидних гризунів у містах ставатиме більше через зміну клімату і аномально теплі зими

 Цієї зими ЗМІ буквально рясніють заголовками щодо нашестя мишовидних гризунів у містах та містечках України. Мишей постійно виявляють у школах, лікарнях та закладах громадського харчування країни.   Кліматологи та фахівці пов‎'язують це із аномально теплою зимовою погодою цьогоріч – адже за температурними показниками зима так і не настала. «Таким чином через теплу погоду у деяких культур на полях несвоєчасно розпочався період вегетації, а ще – в теплі дуже активно почали розмножуватися гризуни, і саме вони мігрують у пошуках їжі у села та міста. Тож найімовірніше, цією весною нашестя мишей фіксуватимуть суттєво частіше, ніж зазвичай», – пояснює директор ГС "Пест контроль України" Тамара Подберезняк. Але поряд із цим вона називає і іншу, більш вагому причину засилля гризунів – це майже повна відсутність державного фітосанітарного контролю та фахівців, які слідкують за харчовою безпекою.

«Проте вихід із ситуації є.  На сьогодні зусиллями ГС "Пест контроль України" та ГО "Продовольча безпека України" ми започаткували навчання "СПЕЦІАЛІСТ ПЕСТ КОНТРОЛЮ", що проводиться за програмою, що відповідає вимогам Органу сертифікації персоналу Української асоціації якості (ОСП УАЯ), акредитованого в Національному агентстві з акредитації України (НААУ). Таким чином кожен бажаючий зможе освоїти цю спеціальність, і стати на строжі харчової безпеки України», – запевнила Подберезняк.

 

До речі, наступне навчання стартує уже на початку безеня 2020 року. Усі деталі зі посиланням: https://pestcontrol.org.ua/events/navchannia-za-kvalifikatsiieiu-spetsialist-pest-kontroliu-2020