Україна має побудувати ефективну систему пест контролю

Профільні новини 21.01.2020

У наступні роки Україна має побудувати ефективну європейську систему пест контролю, та запровадити прозорі правила гри у галузі.

У наступні роки Україна має побудувати ефективну європейську систему пест контролю, та запровадити прозорі правила гри у галузі.
Текст новини: У наступні роки Україна має побудувати ефективну європейську систему пест контролю, та запровадити прозорі правила гри у галузі. Участь у цьому процесі мають взати обопільно як держава, так і учасники ринку та галузеві об'єднання. Таку думку під час ефіру програми «Агробізнес» на «Першому діловому каналі» висловила очільниця ГО «Пест контроль України» Тамара Подберезняк.

За її словами, раніше у державі працювала система дезінфекції, дератизації, дезинсекції, та загалом контролю за шкідниками, проте із впровадженням і затвердженням європейського стандарту з пест контролю, Україна зараз поступово має впровадити його на всіх ланках. Пест контроль є дуже важливим, адже ігнорування його призведе до біологічної катастрофи. «Урбанізація, проблеми із сміттям і забрудненням, плюс зміна клімату вимагають нових, сучасних підходів до фітосанітарії. Пест контроль, це та область людської діяльності, де має бути задіяна наука, законотворчість, і має бути оперативне виконання напрацьованих засад. Якщо ефективно побудувати у країні систему пест контролю, то можна буде вчасно реагувати на проблемні точки, і таким чином уникнути спалахів масових заражень шкідниками», — заявила Тамара Подберезняк.

Проте, у той час як у інших країнах контроль за цими процесами посилюється, у нашій державі він останніми роками дуже послабився. «Через дерегуляцію економіки були закриті та скасаовані низка служб, які ефективно працювали. А їх функції по дезінфекції, дератизації, дезинсекції нікому не були передані. Тому держава має найближчим часов визначити регулятора, і спільно із профільними асоціаціями взятись за навчання фахівців із пест контролю. На мій погляд, Кабінет Міністрів має створити для цього новий спецільний орган», — прокоментувала у ефірі на «Першому діловому каналі» Тамара Подберезняк.